TUZ TERAPİSİ
Tuz Terapisi Nasıl Uygulanır ?

Tuz Terapisi Nasıl Uygulanır ?

Tuz terapisi seansı 20-40 dakika arasındadır. Tuz terapisinin Başlangıçta 5 gün üst üste daha sonra da Mümkünse ayda bir kez alınması tavsiye edilir.
45 dakikalık bir seans boyunca insanın almış olduğu tuz miktarı bir çorbada bulunan Tuzun 10 / 1 i kadardır.
Terapi süresince çalan müzik ve loştam kişinin rahatlamasına yardımcı olur.

Hangi durumlarda tuz terapisi tavsiye edilir?

Sağlıklı insanlarda stres Atıcı özellikleri taşıması yanında, aşağıda belirtilen hastalıklarda rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır;Sık görülen viral enfeksiyonlarda, öksürük ve soğuk algınlığında,Astım Hastalarında,Kronik KBB (Kulak-burun-boğaz) hastalıklarında,Bronşit hastalığında,Sık görülen kulak enfeksiyonlarında,Alerji kaynaklı cilt sorunlarinda,Alerjik soğuk algınlığında,Egzama ve deri iltihabı hastalıklarında,Sedef hatalığında,Uykusuzlukta,

Hangi durumlarda tuz terapisi tavsiye edilmez?

Ateşli enfeksiyonlarda,Kalp yetmezliği olan kişilerde,Yüksek tansiyon hastalıklarında
Tuz Odası Ziyaretçileri Cezbediyor. Seans süresince ziyaretçilerimiz kokusu olmayan ve gözleri tahriş etmeyen tuz aerosol atmosferi içinde bulunurlar. Tuz bulutu vücudumuza iki yolla girerek vücudun savaşması için yardımcı olur. Yararlı maddeler vücudumuza ciğerlerimizden solunum ve deriden emilim yoluyla girerler. Böylece kan ve lenf dolaşımının gelişmesini sağlar.

Tuz terapi odalarının özel tasarımları sakinleştirici ve yatıştırıcıtam sağlar. Bu özeltam sayesinde günlük kaygı ve düşüncelerden uzaklaşırsınız. Sağlığınızı düzenleyici bu seanslarda konforlu koltuklarla uyumlu rahatlatıcı beyaz duvarlar, dinlendirici müzik, hafif ışık ve taze temiz hava size eşsiz birtam sunar.

Tuz odaları günlük stresten kurtulma ve sağlık geliştirme gibi farklı amaçlar için kullanılabilir. Ziyaretçilerin haftada iki seansa katılması ise gribe, öksürük, sinüzit, alerji gibi rahatsızlıklara karşı güçlü bağışıklık kazanmasını sağlayacaktır. Tuz odası tedavi prosedürü 20 ile 40 dakikalık kesintisiz seanslar şeklindedir. Hamile bayanlar ve çocuklar için hiçbir sakıncası yoktur.